فاجعه مرگ بار اتوبوس دانش آموزان هرمزگان

بازدید : 49دسته بندی : اخبار گوناگون , خبرهاتاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۶

حادثه واژگونی اتوبوس در مسیر داراب ۹ کشته و ۳۴ مجروح در پی داشت که منجر به قطع عضو دو نفر شده‌ است.

فاجعه اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگان

طی حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان هرمزگانی در مسیر داراب، رئیس اورژانس فارس در یک برنامه زنده تلویزیونی گفت:

این حادثه که در ساعت ۴ امروز اتفاق افتاد، ۹ کشته و ۳۴ مجروح به همراه داشته که در پی اعلام حادثه ۱۰ آمبولانس از اورژانس و ۳ امبولانس از هلال‌احمر به این منطقه اعزام شد.

وی افزود: در راستای امدادرسانی به مجروحین این حادثه، ۵ مجروح به کمک بالگرد‌های اورژانس به بیمارستان شیراز منتقل شدند و مابقی مجروحین در حال دریافت کمک‌هایدرمانی در بیمارستان‌ها به سر می‌برند.

خدمات امدادرسانی

لازم به ذکر است در این حادثه دو دانش‌آموز دچار قطع عضو و ۲۷ نفر باقی در وضعیت مناسب به سر می‌برند.

علی‌منش در ادامه خاطرنشان کرد: در پی این حادثه نیرو‌های امدادی در سریع‌ترین زمان ممکن در صحنه حاضر شده و توانستیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات امدادرسانی را به مصدومین حادثه ارائه دهیم.

هرمزگان.1

رئیس پلیس‌راه کشور در ادامه در خصوص علت این حادثه گفت: در حال حاضر دلیل مشخصی از علتواژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر به‌دست نیامده است این در حالی استکه سرعت اتوبوس در حد مجاز بوده و جاده تردد صاف و به شکل کفی است. در این حادثه خودرو بهحاشیه راه کشیده و منجر به واژگونی اتوبوس شده است.

وی افزود: قطع به یقین نمی‌توان گفت: علت این حادثه خستگی و خواب‌آلودگی راننده است، آنچه که مسلم است این است که راننده زمان کافی برای استراحت داشته و ساعت ۳ اقدام به رانندگی کرده است ؛بنابراین پیگیری‌های لازم جهت علت واژگونی اتوبوس همچنان ادامه دارد.

خواب‌آلودگی و عدم استراحت کافی رانندگان

سردار حمیدی خاطرنشان کرد: در شهریور ماه سال جاری ۴۰ درصد تصادفات جاده‌ای ناشی از خواب‌آلودگی و عدم استراحت کافی رانندگان بوده است.

در ادامه رئیس سازمان دانش‌آموزی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به علت حرکت اتوبوس در ساعات شبانه گفت: بر طبق آیین‌نامه شورای عالی آموزش و پرورش زمانی‌که برای حرکت مسافر به مناطق گرمسیری در کشور تصویب شده است به شب اختصاص دارد؛

بنابراین ما در نظر داشتیم اتوبوس حامل دانش‌آموزان هرمزگانی تا ساعت ۱۶ به شهر شیراز برسد، اما اینکه علت این حادثه چگونه ارزیابی می‌شود برگردن ما نیست.

هرمزگان.2

وی افزود: حرکت اتوبوس حامل دانش‌آموزان در ساعت ۱۱ شب هیچ منع قانونی‌ای نداشته است و نمی‌توان علت این حادثه را رانندگی در شب دانست.

علی‌گو خاطرنشان کرد: از بین ۹ کشته حادثه واژگونی اتوبوس ۷ دانش‌اموز، یک مربی و یک نفر کمک راننده بوده است و جمعاً ۳۲ نفر در این حادثه از دانش‌آموزان مصدوم شده‌اند.

گردآوری: بکس ایران

منبع: میزان، فردا

دیدگاه خود را بیان کنید ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق قالب و مطالب اختصاصی برای بکس ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون کسب اجازه از مدیران سایت پیگرد قانونی دارد. { ثبت شده در ساماندهی }